2 Ocak 2014 Perşembe

Bioderma Sebium Foaming Temizleme jeli

Herkese merhaba..

Yılın ilk yazısında çok sevdiğim Bioderma markasının günlük kullandığım temizleme jelinden bahsetmek istiyorum.
Bioderma dermokozmetik bir Fransız markası.Herkes gibi ben de bu markayı H2O temizleme solüsyonuyla tanıdım.Blogumda genellikle Bioderma'nın Sebium yani yağlı ciltler için olan serisinin ürünlerini sık sık göreceksiniz.Çünkü karmadan yağlıya dönük cildim için çok severek kullandığım bir seri..
Gelelim temizleme jeline..Jel mavi renkte,akışkan bir yapıda.Çok hafif bir kokusu var.Rahatsız olunacak bir koku değil kesinlinle.
Her ne kadar adı foaming(köpüren) olsa da pek köpürdüğünü söyleyemem.
İçerisinde sabun, deterjan ve türevleri yok fakat; paraben,sls(sülfat) ve parfüm var.
En büyük avantajı ise pompalı şişede oluşu.Bu sayede hem pratik hem hijyenik.Ben normalde sabahları yüzümü yıkamaya üşenirim.Kapağını açacaksın daa eline dökeceksin deee geri kapatacaksın daaa..Hem de zaman kaybı.Ne üşengecim yahuu :)
Fakat artık üşenmeden kolayca sabahları yüzümü yıkayabiliyorumm :) (Bunu söylerken sevinç gösterisi yapıyorum)
Bir pomba bütün yüzümü yıkamaya yetiyor.Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum daha yarısındayım.Düşünün yani o kadar bereketli :)

Gelelim ürünün vaatlerine..Dediği gibi cildi kurutmadan, nazikçe arındıryor.Yağ dengesini düzenliyor.Cilt makyajımı kalıntı bırakmadan temizliyor.
Sivilcelerime, siyah noktalarıma bi etkisini görmedim.Zaten böyle de bir iddiası yok.
Daha önce de belirttiğim gibi fazla köpürmüyor.Bu nedenle yüzünüzü ıslatıp öyle kullanmanızı öneririm.
Ben yüzüme silikonlu bir temizleme pedi ile uyguluyorum.Yine tüm yüzümü ıslatmaya üşendiğimden pedi ıslatıp, bir pompa jeli üzerine döküp o şekilde yüzüme uyguluyorum.Bence en iyi bu şekilde köpürüyor.Hem de daha güzel temizliyor.
Uzun lafın kısası günlük, yağlı ve karma cilde önerebileceğim hafif yapılı,güzel bir temizleyici.
Seçkin eczanelerde yada online dermokozmetik markalar satan sitelerden bulabilirsiniz.
Genellikle 2 al 1 öde şeklinde ya da bakım kofrelerinin yanında hediye oluyor.Benimki 200 ml Sebium Global'in yanında hediye gelişti.Bir de 500 ml olanları var.Fiyatı 45-65 arası değişiyor.

Sevgiler..