30 Temmuz 2015 Perşembe

Avene TriAcneal Soin- Sivilceli Ciltler İçin Bakım Kremi

Herkese merhaba
:)

Sivilcelerden muzdarip olmayan var mı aramızda? Bu soruyu yok dediniz olarak kabul ediyorum.Varsa da o pürüzsüz cildine kurban olsun lütfen :)

Sivilceli ve akneye eğilimli bir cildim olduğumdan daha önceki yazılarımda sık sık bahsettim.Daldan dala sivilce kremlerine atladığımdan da..


Avene benim çok sevdiğim güvenle kullandığım bir marka.Yağlı ve akneli ciltlere özel serisinin neredeyse bütün ürünlerini kullandım diyebilirim.


  • Triacneal Soin de akneye meyilli ciltler için üretilmiş bir krem.İçerisinde meşhur termal suyuyla cildi rahatlatmayı hedefliyor.Paraben içermiyor ve sadece geceleri kullanılıyor.
  • Akne izlerinin hafiflemesine yardım eden Retinaldehid sayesinde cilt pürüzlerini gidermeye yardımcı olmayı ve  glikolik asidin yüzeysel peeling etkisi sayesinde cildi arındırmayı vaat ediyor.

Daha ayrıntılı  özelliklerine ve uygulama videosunu izlemek için şurayı tıklayabilirsiniz.


Bendeki etkilerine gelecek olursak;

Kremin sarı bir rengi var.İçerisinde glikolik asit olduğundan açık sivilceler üzerine uygullandığında hafif sızlama yapabiliyor.Ama her sivilce için aynı şey geçerli değil.

Ağrılı yeni çıkan veya çıkmakta olan yeni sivilcenin üzerine uygulandığımda ertesi gün acısı dinmiş ve inmiş bir şekilde buluyorum.

Sivilce izlerinde etkisine %20'lerde diyebilirim.Ben izlerden çok aktif sivilceler üzerinde etkisini gördüm.


Ancak ürün 30 ml olduğundan bende çabuk bitti.Yani çok bereketli bir ürün olduğunu söyleyemicem.


Yine de benim sivilceler üzerinde etkisini gördüğüm bir krem oldu.Tekrar alabilirim.

Sevgiler..