8 Kasım 2015 Pazar

Eyeliner Çeşitleri

Herkese merhaba
:)

Bu eyeliner konusu hepimizin büyük problemi.
Ya biri kalın olur ya diğeri ince.Ya kuyruğu statosfere kadar yukarı çıkar ya da aşağı melül melül bakar :)Eyeliner çekmekte bu kadar muzdaripken piyasada hangi eyeliner çeşitleri var? Hangi eyelinerla daha kolay süreriz? Onun hakkında bir yazı yazmak istedim :)

Eyeliner deyince piyasada en dandiriğinden en kalitelisine kadar dünya kadar markanın çeşit çeşit eyelinerları var kızlar.Kaliteli ve ucuzunu bulmak artık daha kolay.

Eyelinerda Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar


  • Siyahlık
  • Kolay sürüm
  • Tek geçişte rengini vermesi
  • KalıcılıkBu dört madde varsa kaliteli eyelinerı bulmuşsunuz demektir.


1.Keçe Uçlu Eyelinerlar
Son zamanlar en popüler olan eyeliner çeşidi kuşkusuz keçeli kalem tarzı eyelinerlar.Aynı zamanda en kolay sürüleni de..Eyeliner sürmeye yeni başlayanlar için kesinlikle önerim bu tarz eyelinerlar.İncecik eyelinerlar için tercihiniz bunlardan yana olsun.


Keçe uçlu eyeliner da çeşitleri mevcut.Ben de 3 çeşit keçeli eyeliner var.

Uçlarından farkı görebilirsiniz.Alix Avien'in ucu ultra ince, Catrice biraz daha kalın ve kısa, Nyc ise eyeliner fırçası gibi eğik ve küt uçlu.


Her üçüyle de ince eyeliner çekmek mümkün.Ama benim size önerim kesinlikle Alix Avien.

2.Likit Eyeliner

Keçe uçlulara nazaran daha siyah bir görünüm veriyorlar.Ancak uygulaması daha zor.Yeni çekmeyenlere başlayanlara önermiyorum çünkü likit olduğundan miktarı ayarlayamadığınızda sağa sola bilhassa kirpiklere bulaşabiliyor.Kontrollü bir sürüş sağlamak daha zor.Ancak çekmeyi bilenlerin vazgeçemediği de bir gerçek.Hem ucuz hem kalıcı olsun derseniz en soldaki Nyc likit eyelinerı-burda boynu bükük çıktığına bakmayın kullanalı 2 seneyi  geçti ve kurudu- Parası önemli değil derseniz Loreal Superliner Carbon Gloss'u tavsiye ederim.3.Dipliner

Likit eyelinerla en çok karıştırılan eyeliner çeşidir.İçinizde hala karıştıranlar için:Diplenir, likit eyelinerın daha kalın ve küt hali.Ucu kalın olduğundan ince eyeliner çekmek pek mümkün değil ancak kalın eyeliner severlerin hala göz bebeği.

Google görsellerden alıntıdır.
4.Jel Eyeliner

En garanti yol olarak görülen jel eyelinerlar yine yeni başlayanlar için önerebileceğim seçeneklerden.Eyeliner fırçasıyla uygulanıyor.Fırça ile uygulandığından hem kontrollü bir uygulama sağlıyor hem de kuyruk kısmı daha muntazam oluyor.Tek olumsuz yönü; fırçanın daima temiz tutulması gerektiği.Fırçada kurumuş eyeliner üstüne tekrar eyeliner çekmek pek düzgün bir görünüme neden olmuyor.Size önerim her kullanımdan sonra pamuğa döktüğünüz makyaj temizleyicinizle temizlemek.
Jel eyelinerda önerim Maybelline jel eyelinerlar.Siz hangi eyelinerı tercih ediyorsunuz?