17 Aralık 2014 Çarşamba

The Balm-Balmsai Palet

Herkese merhaba
:)

Gün geçmiyor ki The Balm yeni bir palet çıkarmasın..
Balmsai; yabancı bloggerlarda uygulanışlarını gördüğümden beri aklımdan çıkmaz olmuştu kiii; Gratis indiriminde ülkemize geliverdi.Aman biz yeni bir şey görmeyiverelim, anında bitiriverdik stoktaki tüm paletleri.

Balmsai'nin ambalajı bence tüm paletleri solladı.O nasıl cıvıl cıvıl bir ambalaj öyle..


Paleti açtığımızda her zamanki gibi bir ayna karşılıyor bizi.The Balm bu palet işini iyi biliyor gerçekten.


The Balm; "Değişik değişik sürün kızlar, hiç çekinmeyin" dercesine tam 18 adet far koymuş paletin içerisine.Bir far hastası olarak The Balm'ın bu hareketini beğendim.


Balmsai paletin özelliği kaşlara yönelik olması.İçerisinde her kaş rengine hitap eden mat kaş farları mevcut.

Aynı zamanda The Balm düzgün eyeliner çekemeyen bacılarımızı da düşünmüş.İçerisinde; kaşları dolduruken ve eyeliner çekerken yardımcı olabilecek şablonlar var.
Ama ben kaş doldurma şablonunu rimelin göz kapağıma bulaşmaması için kullanıyorum.Farların çok bir numarası yok.Palet içerisindeki renkler hemen hemen diğer The Balm paletlerine benzer tonda.Elinizde diğer paletler varsa renkler sizi çok da heyecanlandırmayacaktır.

Elime aldığımda "O hayallerimi süsleyen palet bu muydu yahu" diye içinden geçirmedim değil.Hatta "Hııı oldu o zaman" diye geri koydum yerine.O kadar bekledim alayım bari diyerek tekrar aldım.

Peki iyi halt etmiş miyim? Ona da siz yazıyı okuduktan sonra karar verin.


Üstteki ilk 12 far(wipe out renhi hariç) sedefli,ışıltılı yapıda.Ama High tide rengi bildiğiniz sim bombası.
Alttaki son 6 far ise kaş doldurmak,gölge yapmak v.s için; mat yapıda.


Öncelikle farların pigmentasyonlarını pek beğenmediğim.Açık renk farların rengini vermesi için iki-üç kez sürmek gerekiyor.Orta sıradaki farlar tabiri caizse; taş gibi.Ne vardı şu farları ecik kadifemsi yapaydınız.


Kalıcılıkları diğer The Balm paletlerine göre oldukça az.Far bazı kullanmanız şart.Nude Tude paletiyle yaptığım makyaj akşama kadar kalırken; Balmsai ile yaptığım makyaj akşama kadar silikleşiyor.

Aşağıda gördüğünüz renkleri yansıtabilmek için bazılarını 2-3 kez sürdüm.
Ama her farı aynı değil çok şükür.Bazı farları gerçekten kadifemsi ve pigmentli.


En alttaki 6 soğuk alttonlu kahve farlar bildiğiniz tebeşir gibi.Zaten fotodan da belli oluyordur.


Ha aralarında hiç mi güzel farlar yok diyeceksiniz.Tabiki var.
Palette beğendiğim renkler: Wipe out,Sandbar,Tubular,Epic,Big kahuna(sırf bu renge bayıldığım için aldım diyebilirim),Kawabunda,Surfari ve Pipeline.

Kısacası:Yapıları sert olmasaydı ve elimde Nude Tude,Balm Jovi olmasaydı; seveceğim bir palet olabilirdi.Ama onların kalitesini gördükten sonra bana biraz kalitesi düşük geldi.

Elinizde saydığım paletler yoksa işinize yarayabilir bir palet olabilir.Fakat elinizde Nude Tude,Balm Jovi gibi mükemmel paletler varken; Balmsai'yi almanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Paletin fiyatı 65 tl civarı.İndirimle 35 tl'ye aldım.

Sizler nasıl buldunuz Balmsai paleti?Yılbaşı çekilişime katılmak için tık tık.

4 yorum:

 1. Surfari yi çok beğendiiiiim! Eyeliner, kaş şekillendiricileri de çok güzelmiş ama onun dışında kesin almalıyım lık bi palet değilmiş üstünü çizdim yazınla birlikte. Teşekkürler canım=)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet şekillendirici şablonlar çok iyi düşünülmüş ama yine de paleti alınabilir yapmıyor :) Her The balm paletini alırsak evin yolunu bulamayız değil mi :))

   Sil
 2. Kaş doldurma şablonu çok güzelmiş bayıldım:)

  YanıtlaSil

"YAZIN YAZIN HİÇ ÇEKİNMEYİN. YORUMLARINIZ BENİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ "