2 Ağustos 2014 Cumartesi

Kuru Şampuan Dosyası ve Isana Kuru Şampuan

Herkese merhaba..

Sizlere bugün kuru şampuandan bahsetmek istiyorum.Son zamanlarda biraz daha yaygınlaşsa da "kuru şampuan" deyince "o ne?" diye soranlar var çevremde.Bende ulaşabildiğim kadar kişiyi aydınlatmak istedim.

Kuru şampuan denen bu buluşu kim bulduysa öncelikle o kişiye oturup bir güzel dua edelim lütfen.Çünkü çok çabuk sönen, çabuk yağlanan saçlara geçiçi ilaç gibi bir nevi..

Nedir bu kuru şampuan?

Kuru şampuanı normal kullandığımız şampuanın kutulmuşu gibi düşünüp yola çıktıysanız aslında doğru yoldasınız.Fakat bir fark var ki o da; kuru şampuanın saçı temizlemeyip sadece yağlı görüntüyü belli bir süreliğine yok etmesi..Yani ben kuru şampuanı sıkıyım 2 gün geziyim yok.Günü ya da anı kurtarmalık bunlar..

Acil bir yere yetişmeniz gerekiyor.Sular kesildi yada o gün saçınızı yıkayamadınız.Napıcam diye düşünmenize gerek yok.Artık kuru şampuan var!Şu devamlı çıkan reklamlar gibi oldu bu da :)
Kuru şampuanın içerisindeki pudra sayesinde yağı emip hacim veriyor.Temizlemiyor fakat temiz gösteriyor.
Bir de bunun diğer bir çeşidi var ki o da; renkli olan kuru şampuanlar.Yani beyaz oluşumu sevmeyenleriniz için saç renginize uygun kuru şampuanlar da var.Fakat biraz kalıntı bırakabiliyorlar saçta.Watsonslarda satılıyordu bir ara ama hala satılıyor mu bilmiyorum.

Peki nasıl kullanılıyor bu kuru şampuan?
Kuru şampuanlar sprey şeklinde oluyor.Kullanmadan önce şişeyi bir güzel çalkalıyoruz.Sonrasında saç diplerinize gelecek şekilde,saçınızla şişe arasında 15-20 cm mesafe olacak şekilde sıkıyoruz.Saçlarınız biraz beyazlayabilir.Durun panik yapmayın geçici bir durum bu :)
Sıktıktan sonra kısa bir süre bekliyoruz.Beklememizdeki amaç: Pudranın saçtaki yağı emmesini sağlamak.Sonrasında pudra kalıntılarını yok etmek için; önce ellerimizle saçımıza yayıyoruz ve tarıyoruz.Ben saçlarımı önüme alıp saç diplerime masaj yaparak karıştırıyorum.
Eee ben bu işi bebek pudrasıyla da yaparım diyebilirsiniz.Evet bebek pudrası, talk pudra da kullanabilirsiniz ama hem etki bakımından hem de pratiklik bakımından kuru şampuan daha iyi bana göre.Sık çık tarzında..
Not: Yağmurun altında kalınca kül kedisi misali saçınız eski haline geri dönüyor.

Gelelim Isana'nın kuru şampuanına.Bu kuru şampuana Rossmannlardan ulaşabiliyoruz.Eğer saçlarınızda ufak tefek yağlanma varsa evet işe yarıyor.Ama saçlarınız çok yağlıysa pek bir etki etmiyor.Fazla kalıcı değil.Yani bu şampuan günü değil anı kurtarmalık.Bi arkadaşa bakıp çıkmalık.
Pudralı görüntüyü almak için normal kuru şampuanlara göre biraz daha çaba harcamak gerekiyor.Yani iyice dağıtmanız lazım.Yoksa benim gibi siz de misafirlikteki teyzenin "saçına ne olmuş öyle beyazlamış" sorusuna maruz kalırsınız.Hayır bir de ne diyeceksiniz? "Üzerinize afiyet biraz kuru şampuan sıktım" mı diyeceksiniz? Deli muamelesi görürsünüz mazallah.Sonra açıkla dur.. :)
Neyse konutuyu saptırdım gene :) Merak edenleriniz için içinde paraben yok ama aliminyum var.Bu da gözenekleri tıkıyor ve hava almasını engelliyor malesef..

Gördüğüm kadarıyla piyasadaki en ucuz kuru şampuan fiyatı 6.90tl.Etkisi de fiyatına göre zaten.
Fena değil ama çok da severek kullandığım bir kuru şampuan olmadı.
Bu konuda önerileriniz varsa seve seve dinlerim.

Sevgiler..


Kuru Şampuan Analizi- Denediğim Kuru Şampuanlar

Herkese merhaba
:)


Kuru şampuanlar benim hayatımın vazgeçilmezlerinden, hatta olmazsa olmazlarından.Özellikle de yazın 1 günde yağlanan,kafama yapışan saçlarım için hayat kurtarıcı diyebilirim.Benim gibi ince telli,  çabuk yağlanıp, kafasına yapışan saçlara sahip olup, kuru şampuanla tanışmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir.Benden söylemesi..
Kuru şampuanın ne olduğunu, ne işe yaradığı,nasıl kullanıldığı hakkında ayrıntılı yazımı okumak için tıktıklayın.
Bugüne kadar birçok kuru şampuan denedim.Bu deneme yanılma yöntemimin sonucunda, sizlere de fikir vermek amacıyla, hangi kuru şampuan iyi hangisi kötü yorumlamaya hazırım.
Haydi başlayalım.

1.Lee Stafford Kuru Şampuan:Bu seyehat boy kuru şampuandan 3 tane bitirdim.Yazın çantamda gezdiriyorum, ihtiyacım olduğunda hemen sıkıveriyorum.Etkisi fena değil,kokusu güzel,saçta beyaz kalıntı bırakmıyor.
5 üzerinden 3.5 veriyorum.Fiyatı 7.5 tl.

2.Isana Kuru şampuan:Piyasadaki en ucuz kuru şampuan.Etkisi de fiyatı kadar zaten.Bu kuru şampuandan yüksek performans beklemek hata olur.Etkisi ve kalıcılığı az.Benim için bi bakkala gidip gelmelik.İyi dağıtmazsanız saçta beyaz kalıntı bırakabiliyor.Kokusu benim hoşuma gitmedi.2 tane bitirdim fakat tekrar almam.
Kendisine 5 üzerinden 2 veriyor ve benimle değilsin diyorum.Fiyatı 6.90 tl.

3.Elidor Yağlı saçlar için Kuru Şampuan:Bu kuru şampuanı da en kolay ulaşılabilir kuru şampuan ilan ediyorum.Birçok markette kolayca bulunması benim için bir avantaj.Etkisi orta derece ama benim için yeterli geldi.Saçlarınızı ilk yıkadığınız günkü gibi bir hacim beklemeyin ama gün içinde sizi o yağlı saçtan kurtarıyor..Kokusu fena değil,temiz kokuyor ama kokusuyla bir türlü anlaşamadık. Oldukça yoğun kokusu var ve gün boyu buram buram bu kuru şampuan gibi kokuyorsunuz.
5 üzerinden 3 veriyorum.Fiyatı 12.90 tl

4.Girlz Only Kuru şampuan:Bu kuru şampuan benim ilk göz ağrımdı.Pembe renkli olanının hastasıydım.Gratis, neden olduğunu anlamadığım bir şekilde,kaldıraracak başka birşey bulamamış gibi, bu markanın güzelim kuru şampuanı kaldırıp,kuru nemlendiricisini satışa sundu.Ahh  kaldırılacağını bilsem 30 tane stoklardım :/ 
Fiyatı 10,90 tl'ydi.Etkisi harikaydı.Saçlarıma yeni yıkanmış bir etki veriyor,anında yağdan arındırıyordu, üstelik güzel de hacim veriyordu.Eğer göreniniz,duyanınız olursa bana mutlaka haber versin.
5 üzerinden 4.5 veriyorum(yarım puanı beni bırakıp gitmesinden kırdım).

5.Batiste XXL Volume Kuru Şampuan:Girlz Only'den sonra bu kuru şampuanı bastım bağrıma.En az onun kadar güzel bir kuru şampuan.XXL volume vaadini başarıyla yerine getiriyor.Saçlarınız neredeyse yeni yıkanmış gibi  temiz  ve hacimli görünüyor.Saçlarınız daha kolay şekil alıyor.Kalıcılığı şaşırtıcı derecede iyi ,ertesi gün bile etkisini koruyor.Elim artık başka kuru şampuana gitmez oldu.Bazen saçlarım yağlanmasa bile hacim versin diye sıkıyorum.Tek kötü yanı hacim verirken saç diplerini biraz sertleştirmesi.Ancak bu durum rahatsız edici bir seviyede değil.
Dipnot:Hacim verici ürünler saçı az da olsa sertleştirerek hacim vaadini yerine getirirler.
Diğer kötü yanı ise ulaşılabilirliğinin kısıtlı olması.Batiste kuru şampuanları sadece Sephora mağazalarında satılıyor.Fiyatı 24 ile 28tl arasında değişiyor.Fiyatını kesinlikle hakediyor ama benim gibi çok sık kuru şampuan kullanan biri için biraz pahalı.
Kendisine 5 üzerinden 5 veriyorum.

Benim deneyimlediğim kuru şampuanlar bu kadardı ,peki sizin favori hangi kuru şampuanınız hangisi?