26 Şubat 2016 Cuma

Roaccutane 2. ve 3. Ay

Herkese Merhaba
:)

Roaccutane maceramın başladığını şu yazımda, 1 aylık tecrübelerimi de şurada anlatmıştım.Şimdi de sizlere 2. ve 3. aydaki tecrübelerimi aktaracağım.

İlk ay olduğu gibi 2. ve 3. ay da 20 mg ile devam ettim.Ancak etkileri ilk aydaki gibi hafif değildi maalesef.2. ayımın ortalarında artan bir biçimde dudak kurumalarım başladı.3. aydan sonra dudaklarımı her dakika nemlendirmem gerekti.Dudak balmı sürmeden duramamaya başladım.Dudak nemlendiricileri bir numaralı yoldaşım oldu.Elimde, cebimde, çantamda her yerde bulundurmak zorunda kalıyorsunuz.Tabi arada çatlayan dudaklarımı nazikçe duşta fırçalıyorum.Nuxe ve Blistex sayesinde şimdiye kadar çok bir sorun yaşamadım.Hatta üzerine rahatlıkla ruj sürebildim, tabi nemlendirici bir ruj olmak kaydıyla.Kısacası sürekli bakımına dikkat ettiğiniz sürece dudaklarda aşırı kuruma, çatlama, yarılma, kanama gibi etkilerin önüne geçilebiliyor.


İlk iki aya kadar göz damlarıyla lens kullanabildim ancak 3. aydan sonra gözlerimde bariz kurumayla lens kullanamamaya başladım.Lens kullanmadığım zamanlarda dahi akşama doğru gözlerim kızarmaya başladı kuruluktan.Bunun için göz damlası kullanmak şart oldu.

İlk ayımdaki yorgunluk ve uyku isteği 2-3 katına çıktı.3. ayımda eklem ağrıları merhaba dedi.bu ayın sonunda neredeyse oturduğum yerden doğrulamaz, yere eğilemez oldum.Çok fazla ayakta duramıyorum hemen oturma isteği uyanıyor.Yaşlı teyzelerden bir farkım yok yani.Ancak onu da düzenli su içme ve nemlendirmeyle %10 da olsa önüne geçilebiliyor.Ama geri kalan ağrı size kalıyor.

Gelelim en önemli kısım olan sivilcelerin durumuna.Sivilcelerim 2. ayın ortalarından itibaren ilk kullandığımdan çok daha kötü olmaya başladı.Kusma aşamasında hala.İyileştirme aşamasına geçemedim henüz.Ama bakalım diğer aylarda neler olacak..
Tahlillerimi yaptırdım normal çıktı, 30 mg ile 4. aya devam :D

Sivilcesiz günler..