9 Nisan 2016 Cumartesi

Roaccutane ile 4.ay

Herkese merhaba
:)Blogumu fazla boşladığımın 5555. farkedişimle dayanamayıp yazışımın tatlışlığı :)
Roaccutane serüvenimin 5. ayına geçtiğimden 4. ayın yazısını yazabilirim artık.
Bu ilacı kullandığım süre zarfında en ağır ay 4. aydı diyebilirim.Randevu alamadığımdan farklı doktora gittiğimden dozu 30 mg'a çıkardı.Dolayısıyla zaten 45 kilo olan bünye 30 mg'ı kaldıramadı.

Eklem ağrılarım hat safhadaydı.Ayakta ya da oturarak uzun süre kaldığımda kalkmak,eğilmek, bükülmek v.s oldukça zorladı beni.Bel ve sırt ağrılarım yaşam kalitemi etkileyecek kadar arttı.
Sivilcelerim çok daha arttı.Hayatımda hiç görmediğim, kocaman, kistik bir sivilce çıktı sağ yanağımda.Sivilcelerimden dolayı iş görüşmelerine dahi gitmek istemedim.

Bu ayda artı olarak daha önce hiç olmayan burun kanamasıyla karşılaştım.Burnumun kuruması daha da arttı.Kulak pamuğuyla sürdüğüm serumlar,kremler yeterli gelmeyince doktorumun tavsiyesiyle eczaneden burun içi nemlendiricisi aldım.
Göz kuruması bir önceki aylar gibi seyretti.Cilt kuruluğu daha da arttı.Artık fondötenler; altına kremler bazlar sürsem de yüzümde Türkiye'nin çorak toprakları gibi duruyor.Zaten bu sivilceleri hiçbir fondöten kapatamaz oldu.

5. ayın sonunda kontrole gittiğimde eski doktorum 30 mg'lık dozun bana fazla olduğunu söyleyip tekrar 20 mg'a indirdi.Bundan sonra 20 mg ile devam edeceğim.
Onun dışında sivilcelerimin tedaviye geç yanıt verdiğini, çok dirençli olduğunu söyledi.Bunun için büyük,dirençli kistik sivilcelerime iğne ile işlem uygulandı :(

Bakalım 5. ay nasıl geçecek.Bu tedavide kazanan kim olacak göreceğiz..
Sivilcesiz günler..